fbpx

42 Do Szczęścia

Be brave to run new paths

42 Do Szczęścia to akcja charytatywna organizowana od 2013 r. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na protezy kończyn. Ta akcja to spełnienie marzeń osób, którym w najlepszym momencie życia przydarzyła się tragedia. Tragedia, jaką jest wypadek i amputacja. Co roku grupa zapaleńców, część z nich to debiutanci, biegnie w Cracovia Maraton, by pomóc tym, którzy tego potrzebują. Mieliśmy przyjemność nie tylko tworzyć stronę internetową akcji oraz przygotowywać materiały promocyjne. Byliśmy również częścią tej wyjątkowej maratońskiej drużyny.

Klient: Poza Horyzonty
Strona www: 42doszczescia.pl
Data: 2013-03-08

Identyfikacja wizualna

42 Do Szczęścia to akcja charytatywna skierowana do maratończyków. Dlatego projektując identyfikację wizualną projektu skupiliśmy się na symbolach dobrze znanych biegaczom. 

W nazwie akcji znalazła się liczba 42, gdyż właśnie tyle kilometrów ma maraton. W liczbę wpisaliśmy sylwetkę szczęśliwego maratończyka, który ze wzniesionymi ramionami przekracza linię mety. Kto chociaż raz przebiegł maraton, wie jak ogromną satysfakcję daje to uczucie. Całość została utrzymana w zielonej, symbolizującej świeżość i nadzieję kolorystyce.

Strona www

Strona internetowa projektu miała dwa zadania. Pierwszym było zachęcenie biegaczy, by dołączyli do drużyny maratońskiej. Drugim było zebranie środków na protezy dla podopiecznych Fundacji Poza horyzonty.

Strona została utrzymana w kolorystyce projektu. Odwiedzający ją użytkownicy byli witani jasnym Call To Action zachęcającym najpierw do zapisu do ekipy, a następnie do wsparcia akcji. Każda edycja 42 Do Szczęścia miała określony cel finansowy, który można było śledzić na przygotowanym pasku postępu informującym, ile pieniędzy udało się zebrać. Czysta i jasna strona www zachęcała użytkowników nie tylko do wpłacania datków, ale również do zapoznania się z aktualnościami, poznania drużyny czy wzięcia udzialu w aukcjach charytatywnych.

42 Do Szczęścia
42 Do Szczęścia

Rezultaty

W 4 edycjach akcji pobiegło łącznie ponad 200 biegaczy, a zebrana kwota przekroczyła 110 tysięcy złotych.

dzięki zaangażowaniu członków zespołu 42 Do Szczęścia stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji charytatywnych organizowanych podczas biegów maratońskich. Zielone koszulki biegaczy stały się znakiem firmowym i dumnie noszonym dowodem przynależności do ekipy. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu projektu.

Chcesz podobny projekt?

Napisz do nas