fbpx

Małopolski Oddział PCK

Be brave to help in new ways

Polski Czerwony Krzyż to jedna z najstarszych i najbardziej znanych organizacji pozarządowych działających na terenie naszego kraju. Misją PCK jest zapobieganie cierpieniom zwykłych ludzi i ochrona ludzkiej godności. W 2017 roku stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia nowej strony internetowej Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie projektu graficznego oraz wdrożenie realizacji. Zadanie nie było proste, gdyż PCK podejmuje działania na 18 płaszczyznach, dodatkowo organizując różnego rodzaju akcje i projekty charytatywne.

Klient: MOO PCK
Strona www: malopolska.pl
Zakres prac: projekt i wdrożenie strony www, grafika

Strona www

Wyzwaniem, któremu musieliśmy sprostać przy realizacji tego projektu było odpowiednie zaprojektowanie architektury informacji. 

18 działów tematycznych i kilkanaście projektów realizowanych w ciągu roku – te liczby robią wrażenie. Postanowiliśmy zaprezentować działania PCK w formie czytelnej siatki znajdującej się na stronie głównej. Dodatkowo pozycje te zostały zamieszczone w tzw. Mega Menu, które ułatwia nawigację w serwisach posiadających wiele podstron. Podstrony zostały stworzone w strukturze zakładek, dzięki czemu użytkownik nie musi za każdym razem wczytywać nowej strony, a po prostu szybko przełącza się pomiędzy poszczególnymi blokami informacji.

Dodatkowe realizacje

Współpraca z MOO PCK nie zakończyła się na wykonaniu strony www.

Dla organizacji przygotowywaliśmy także projekt ulotki, a następnie wprowadzaliśmy nowe funkcjonalności na stronie internetowej portalu. Najważniejsze z nich związane były z przygotowaniem do Kampanii 1% i obchodów 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Część podstron została wtedy zmodyfikowana, by zachęcić darczyńców do przekazania jak największej ilości datków. W tym celu zmieniliśmy niektóre przyciski oraz dodaliśmy minimalistyczny pop-up z informacjami o możliwościach wsparcia.

PCK Kraków
PCK Kraków
PCK Kraków
PCK Kraków
PCK Kraków
PCK Kraków

Rezultaty

Dzięki współpracy Małopolski Oddział Okręgowy PCK otrzymał nowy portal internetowy, który jest łatwy w zarządzaniu i pozwala szybko odnaleźć niezbędne informacje.

Użytkownicy portalu mogą w szybki sposób przekazać pieniądze lub dowiedzieć się, jak zostać członkiem MOO PCK. Jasny podział strony głównej oraz architektura podstron pozwalają na szybkie przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi działami tematycznymi. Co jest niezwykle satysfakcjonujące dla nas, PCK otrzymało narzędzie, którym można w łatwy sposób zarządzać. Strona żyje, a pracownicy PCK regularnie wykorzystują system do aktualizowania informacji, dodawania nowych treści i zdjęć.

Z przyjemnością polecam Brave New wszystkim tym, którzy poszukują solidnego Partnera do współpracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonania serwisu www.pck.malopolska.pl. Fachowe porady, profesjonalizm połączony z kreatywnością i osobistym zaangażowaniem zaowocowały stworzeniem nowoczesnej strony internetowej. Na wysokie uznanie zasługuje również obecna stała współpraca w zakresie modernizacji serwisu i bieżącej pomocy w obsłudze, a także sprawność działania i dobra komunikacja z pracownikami firmy. Poziom usług, fachowość, wiedza i pomysłowość zasługuje na rekomendowanie Brave New jako solidnego i rzetelnego Partnera.

Małgorzata Pyka
Małgorzata Pyka Małopolski Oddział Okręgowy PCK

Chcesz podobny projekt?

Napisz do nas